۞ کلام الهی :
وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهدا
  • شناسه : 476
شهید کاووس توکلی

شهید کاووس توکلی

زندگینامه. دکتر کاوس توکلی در هیجدهم خرداد ماه ۱۳۳۹ در شهرستان ملایر بدنیا آمد . خانواده مذهبی و متدین ایشان از راه کشاورزی و دامپروری روزگار خود را سپری می کردند. دوره ابتدایی و دوره راهنمایی را در شهرتان ملایر به پایان برد و دیپلم ریاضی فیزیک خود را از دبیرستان شریعتی ملایر در سال […]

زندگینامه.

دکتر کاوس توکلی در هیجدهم خرداد ماه ۱۳۳۹ در شهرستان ملایر بدنیا آمد . خانواده مذهبی و متدین ایشان از راه کشاورزی و دامپروری روزگار خود را سپری می کردند.

دوره ابتدایی و دوره راهنمایی را در شهرتان ملایر به پایان برد و دیپلم ریاضی فیزیک خود را از دبیرستان شریعتی ملایر در سال ۱۳۵۹ اخذ نمود.

پس از انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاهها نامبرده عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و به گذراندن دوره های تخصصی نظامی پرداخت و پس از آن مسئول آموزش غرب کشور شد و بخدمت ادامه داد.

پس از انقلاب فرهنگی در اولین کنکور در نیمه دوم سال ۶۲ در رشته ی ریاضی فیزیک در دانشگاه شریف با رتبه عالی پذیرفته شد ولی به علت نیاز مبرم به جبهه های حق علیه باطل برگشت و در سال تحصیلی ۱۳۶۸ با معدل ۱۷ فارغ التحصیل گردید.

پس از جنگ تحمیلی در آزمون فوق لیسانس ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و موفق شد در نیمه اول سال ۷۱ از پایان نامه خود دفاع کند و با معدل بالای ۱۷ فارغ التحصیل شود.

از سال ۷۱ تا ۷۶ ایشان دوره فرماندهی و ستاد را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دفاعی و دوره مدیریت استراتژیک را در مقطع دکتری در دانشگاههای نظامی با رتبه ممتاز طی نماید.

در این هنگام سردار دکتر توکلی به کاربردهای وسیع ریاضی در علوم دفاعی و نظامی و هدایت موشکی و سلاحهای هسته ای و همه ابعاد صنایع دفاع و همچنین سایر رشته های مهندسی و پزشکی پی برد و همین امر باعث شد که در نیمه دوم سال ۷۶ در مقطع دکتری ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران پذیرفته شد و پس از طی دوره آموزشی در مهر۸۱ مدرک دکتری ریاضی کاربردی خود را دریافت کرد. دکتر کاوس توکلی با درجه دانشیاری پایه ۲۸ در دانشگاه های علم و صنعت ایران و شهید رجایی و دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران و دانشگاه آزاد واحد رود هن و دو دانشگاه پیام نور تدریس دروس تخصصی در رشته های مهندسی در کلیه گرایشها فعالیت دارند که در این راستا بارها به عنوان پژوهشگر نمونه و استاد نمونه معرفی شده اند.

این جانباز عزیز سرانجام در روز یکشنبه ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۱ به آرزوی دیرین خود دست یافت و به یاران شهید اش پیوست

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

پنج + دوازده =