۞ کلام الهی :
وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهدا
  • شناسه : 393
شهید مهدی قره چلی

شهید مهدی قره چلی

زندگی نامه: روح ایمان و قرآن از کوچکی در جانش ریشه دواند و او فردی متعهد به اسلام و قرآن پرورش یافت.مهدی علاقه خاصی به ائمه اطهار (ع) به خصوص امام حسن مجتبی (ع) داشت و هر بار به پدرش سفارش می‌کرد زیارت بقیع را فراموش نکند با پیروزی انقلاب به عضویت بسیج مسجد امام […]

زندگی نامه:

روح ایمان و قرآن از کوچکی در جانش ریشه دواند و او فردی متعهد به اسلام و قرآن پرورش یافت.مهدی علاقه خاصی به ائمه اطهار (ع) به خصوص امام حسن مجتبی (ع) داشت و هر بار به پدرش سفارش می‌کرد زیارت بقیع را فراموش نکند با پیروزی انقلاب به عضویت بسیج مسجد امام زمان (عج) درآمد و بعد از تحصیل در مدرسه شبها ساعتی را به فعالیت فرهنگی و نظامی پرداخت.

مهدی در طول سالهای دفاع مقدس چندمرتبه به جبهه اعزام گردید و در سال ۱۳۶۷ دچار مجروحیت شیمیایی شد و برای مدتی در بیمارستان بستری گشت اما از رحمت خداوند مایوس نگشت و به تحصیل پرداخت سرانجام این جانباز رشید اسلام در تاریخ ۱۹/۲/۱۳۷۲ سرای باقی را به جهان فانی ترجیح داد پیکر پاکش را در امامزاده سید اسماعیل (زیوان)‌ به خاک سپردند.

فراز هایی از وصیت شهید:
وصيت من به همه آن است که به ياد خداي متعال به سوي خود شناسي خودکفايي واستقلال به پيش رويد وبي ترديد دست خدا با شماست ، شما در خدمت او باشيد و براي ترقي کشور اسلامي به روح تعاون ادامه دهيد . چرا امام ياد خدا را متذکر مي شود و چرا به همه نصيحت و وصيت مي کنند . جواب در ادامه آمده است ما فقط در زمينه استقلال سياسي که يک بعد استقلال است ، اين همه شکنجه ها وشدائد وسختيها را ديديم علما و نويسندگان و تاريخدانان و رهبران و روشنفکران ما حتي خانواده ها و دوستان آنها را مهد اذيت و آزار قرار دادند . چرا اينها با تمام اين شدائد مرگ را به جان خودشان خريدند ، جواب فقط رضاي خداست . به خاطر خدا اين کارها را انجام دادند . به عنوان مثال پيامبر به طائف رفت …. شعب ابيطالب …. واگر همين عشق به خدا نبود جريان طبس و امثالهم رخ نمي داد واگر رضاي خدا نبود هشت سال بسيجيان به عشق خدا توي سنگرها وپشت خاکريزها زير گلوله ها جان نثاريها واز خودگذشتگيها نشان نمي دادند اين رزمنده ها چقدر اين مصائب را تحمل کرده اند چون که خدا را شناخته بودند البته ابتدا خودشان را بعد خدا را . به خاطر همين امام فرمودند : اين ملت بهتر از ملت رسول الله در عهد حجاز است .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

دو − 2 =