۞ کلام الهی :
وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهدا
  • شناسه : 462
شهید غلامرضا زوبونی

شهید غلامرضا زوبونی

زندگی نامه : شهید «غلامرضا زوبونی» دانشجوی سال آخر رشته حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال و عضو شورای بسیج این دانشگاه (در مسئولیت معاونت طرح و برنامه و مالی) شب جمعه، ۲۳فروردین ماه سال جاری، در خیابان دریا، واقع در چهارراه سعادت آباد (جنب مسجد قدس) هنگام تعقیب سارقین مسلح، توسط یکی از […]

زندگی نامه : شهید «غلامرضا زوبونی» دانشجوی سال آخر رشته حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال و عضو شورای بسیج این دانشگاه (در مسئولیت معاونت طرح و برنامه و مالی) شب جمعه، ۲۳فروردین ماه سال جاری، در خیابان دریا، واقع در چهارراه سعادت آباد (جنب مسجد قدس) هنگام تعقیب سارقین مسلح، توسط یکی از آنان مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

غلامرضا زوبونی، ۲۶ساله که از بسیجیان فعال شهرک قدس (پایگاه شهید حافظی) نیز بود هنگام انتقال به بیمارستان مدرس جان به جان آفرین تسلیم کرد و به شهادت رسید. پیکر پاک این بسیجی مخلص روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در میان جمع کثیر تشییع کنندگان تا بهشت زهرای تهران بدرقه شد و در جوار مزار پاک شهید «عبدی» به خاک سپرده شد. شامگاه پنجشنبه -۲۳ فروردين۸۶- دو پسر مسلح به داروخانه بلوار «دريا» سعادت آباد تهران حمله کردند و کلت خود را به سوي کارمندان نشانه رفتند. دزدان سياهپوش با تهديد کارمندان داروخانه از آنان خواستند هر چه پول در صندوق دارند تحويل دهند و هيچ حرکت ديگري نکنند. در جريان اين اقدام تبهکارانه ، يکي از کارمندان داروخانه داد و فرياد کرد و مجرمان وقتي نتوانستند او را ساکت کنند بدون به چنگ آوردن هيچ پولي، از ترس پا به فرار گذاشتند.با گريز آنان از داروخانه، چند بسيجي که تازه از مسجد «قدس» بيرون رفته بودند متوجه ماجرا شدند و به تعقيب پرداختند. يکي از بسيجيان که «غلامرضا زبوني» نام داشت و دانشجوي سال آخر حسابداري بود با فداکاري، تلاش کرد مانع فرار دزدان شود اما ناگهان بر اثر شليک گلوله به زمين افتاد.شاهدان بلافاصله غلامرضا ۲۶ ساله را به بيمارستان شهيد «مدرس» شهرک قدس رساندند اما هيچ کاري از دست پزشکان ساخته نبود و او به خاطر شدت خونريزي، جان باخت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

شش + 17 =